Jak złamać zapomniane hasło administratora w Windows 2000/XP/Vista

3 12 2009

kluczZdarza się, że zapomnimy hasło administratora do naszego komputera, albo dowcipny brat założy nam takie hasło na niezabezpieczone konto admina – co wtedy? Instalować system na nowo? Na szczęście nie ma takiej potrzeby. Jak już wcześniej wspominałem nie lubię płacić za rzeczy, które mogę mieć za darmo, tak też jest i tym razem. Żeby złamać hasło dowolnego użytkownika – w tym również administratora – pod Windows XP, 2000 lub Vista należy posłużyć się bardzo prostym a zarazem jakże funkcjonalnym narzędziem: Offline NT Password & Registry Editor, Bootdisk/CD.

Z podanej strony ściągamy najnowszą wersję programu (w chwili pisania tego artykułu jest to 080802). Do wyboru mamy dwie wersje botowalne: z dysku CD i dyskietki. Jako, że w komputerze na którym łamałem hasło nie było stacji dyskietek, posłużyłem się wersją CD, więc mój opis będzie dotyczył tej właśnie wersji. Ściągnięty plik ma postać archiwum zip, po rozpakowaniu którego otrzymamy obraz ISO, który to wystarczy nagrać na zwykłej płycie CD. Z tak przygotowanego nośnika botujemy maszynę, na której chcemy złamać hasło.

win_passwd_1

Na pierwszym ekranie po prostu naciskamy enter.

win_passwd_2

Tutaj musimy wybrać dysk i partycję na której jest zainstalowany Windows. Prezentacja nazw voluminów jest linuksowa, więc nazwy dysków różnią się od tych prezentowanych pod Windowsem – jednak jest to na tyle intuicyjne, że każdy powinien sobie poradzić z dokonaniem wyboru.

win_passwd_3

Potwierdzamy ścieżkę do pliku rejestru.

win_passwd_4

Chcemy zresetować hasło administratora, więc wybieramy 1 lub po prostu naciskamy enter.

win_passwd_5

Znowu wybieramy opcję domyślną, czyli 1 (lub enter).

win_passwd_6

Następnie wpisujemy nazwę użytkownika, którego hasło chcemy wyczyścić lub jego numer RID wyświetlany po lewej stronie od nazwy użytkownika (np. RID: 01f4, Username: <Administrator>). Numer RID należy poprzedzić znakami 0x (w naszym przykładzie będzie to więc 0x01f4). Posłużenie się numerem RID, a nie nazwą użytkownika będzie przydatne w przypadku, gdy w nazwie użytkownika są polskie litery.

win_passwd_7

Wybieramy co chcesz zrobić z hasłem:
1 – Wyczyść hasło (konto bez hasła)
2 – Wpisz nowe hasło
3 – Nadaj użytkownikowi prawa administratora
4 – Odblokuj konto (jeżeli zablokowane)
q – Zakończ edycję, wróć do listy użytkowników

win_passwd_8

Na pytanie, czy chcemy zapisać zmiany, wybieramy y.

win_passwd_9

Jeżeli nie chcemy dokonywać więcej zmian wybieramy n.

Wyjmujemy płytę, restartujemy komputer i cieszymy się dostępem do konta administratora.

Program na 100% działa dla Windowsa 2000 i XP, jeżeli chodzi o Vistę, to według autora też powinien działać ale niestety nie byłem w stanie tego sprawdzić, więc nie daję tutaj takiej gwarancji. Ponadto radzi sobie zarówno z systemem zainstalowanym na dyskach z FAT jak również NTFS.


Podobne artykuły:


Opcje

Info

8 Odpowiedzi do “Jak złamać zapomniane hasło administratora w Windows 2000/XP/Vista”

28 07 2010
daniel (00:01:09) :

chcę to zablokować

28 07 2010
admin (14:04:21) :

Bezpośrednio nie da się tego zablokować. Masz 2 wyjścia. Włączyć szyfrowanie danych na dysku systemowym, ale wtedy w razie padu Windowsa nie będziesz w stanie odzyskać żadnych danych lub drugie wyjście, to wyłączyć w biosie możliwość botowania z napędów zewnętrznych (CD, FDD, USB) i dać hasło na bios. Pierwsze rozwiązanie jest bardziej skuteczne, drugie za to mniej uciążliwe.

10 09 2010
GY (20:32:12) :

Ja mam inny problem na viscie chce sie DOWIEDZIEC jakie jest haslo nie zlamac nie usunac nie zmienic tylko dowiedziec.

15 09 2010
franekbb1 (18:44:05) :

ja wiem bierzesz start>programy>akcesoria>wiersz polecenia wpisujesz net user administrator *

27 03 2011
BonusPlay3 (18:38:21) :

Mam problem – Vista mówi : Boot faliture. PLS HELP (brat ściągał mi trojany i wirusy, które zmieniły hasło [LOL, WTF, OMG])

4 05 2011
marcin (14:32:44) :

No dobra a jeśli mam kontrole rodzicielska i niemożna odtworzyc płyty to tylko format zostaje?

5 05 2011
admin (12:05:04) :

A jak chcesz zainstalować nowy system nie mogąc otworzyć płyty instalacyjnej Windows’a?

8 10 2013
slyrth (00:26:09) :

Najlepszy znany mi sposób na łamanie haseł niezależnie od wersji Windows opisany jest tutaj: http://crack-and-hack.blogspot.com/2013/10/jak-zamac-haso-do-windowsa.html

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>